Strona główna / WAIP / Serie wydawnicze / współczesna myśl humanistyczna / Czyja sprawiedliwość? Jaka racjonalność?

Czyja sprawiedliwość? Jaka racjonalność?

Czyja sprawiedliwość? Jaka racjonalność?

książka niedostępna

Alasdair MacIntyre
Liczba stron: 564
Oprawa: miękka
Format: 148x210 mm
Rok publikacji: grudzień 2007
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-60807-19-4

cena: 34,00 zł

Książka do nabycia na stronie Oficyny Wydawniczej "Łośgraf".
KLIKNIJ TU.

Druga po "Nacjonalizmie" publikacja w cyklu "Wykłady akademickie".

"To przyjemność i przywilej móc zwrócić się do polskich czytelników książki Czyja sprawiedliwość? Jaka racjonalność? (...) Stanowisko prezentowane przeze mnie (...)nie jest relatywistyczne w żadnym sensie. (...) Mam nadzieję, że książka Czyja sprawiedliwość? Jaka racjonalność? zaoferuje jej czytelnikom, bez względu na tradycje, z jakich się wywodzą, lepsze zrozumienie roli tradycji w naszym moralnym i intelektualnym życiu, abyśmy mogli unikać błędnych, wpływowych koncepcji, zarówno liberalnych, jak i konserwatywnych".

Alasdair MacIntyre z Przedmowy do wydania polskiego

"Mimo kontrowersyjności, paradoksalności i niejednoznaczności, filozofia moralna MacIntyre'a zyskała znaczny wpływ i popularność. Oryginalność i inspiracyjna siła twórczości MacIntyre'a tkwi zarówno w jego argumentach polemicznych i krytycznych, formułowanych w pierwszej fazie jego działalności, będących świadectwem jego temperamentalnego radykalizmu, jak również w pozytywnych propozycjach filozoficznych, sformułowanych w okresie dojrzałym, nie mniej radykalnych i kontrowersyjnych. (...) MacIntyre formułuje tezę, stanowiącą jedną z konkluzji niniejszej książki, że ideologiczny uniwersalizm i racjonalizm liberalizmu jest złudzeniem oraz twierdzi, że - wbrew pretensji do przekraczania wszelkich ideologii - liberalizm jako doktryna pozostaje ideologią jak inne".

Adam Chmielewski z Wprowadzenia

"MacIntyre jest autorem wybitnym. Jego prace pozostawiły trwały ślad. Nadają ton wielu najpoważniejszym dyskusjom, które dziś toczymy. (...) MacIntyre pragnie wywieść nas z "domu niewoli". (...) próbuje przerwać zaklęty krąg, w którym znaleźliśmy się dzięki czarowi słowa. Poddani urokom mądrości, która nami zawładnęła. Naszym "domem niewoli"stała się tradycja Oświecenia!".

Stanisław Filipowicz z Posłowia


Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, ul. Pankiewicza 3, 00-696 Warszawa, tel. +48 22 21 32 702, fax +48 22 21 32 876