Strona główna / WAIP / Nowości / Interwencja kryzysowa. Pomoc w kryzysach psychologicznych

Interwencja kryzysowa. Pomoc w kryzysach psychologicznych

Interwencja kryzysowa

książka niedostępna

Dorota Kubacka-Jasiecka
Liczba stron: 660
Oprawa: miękka
Format: 176x250 mm
Data publikacji: marzec 2010
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-60807-62-0

cena: 67,00 zł

Książka do nabycia na stronie Oficyny Wydawniczej "Łośgraf". KLIKNIJ TU.

Niniejsza monografia jest pierwszym tak obszernym, a równocześnie syntetycznie ujmującym problematykę kryzysu psychologicznego oraz interwencję w kryzysie opracowaniem powstałym w Polsce. Książka może pełnić rolę podręcznika dla studentów ostatnich lat studiów psychologicznych oraz wszelkich nauk społecznych (pedagogika, socjologia, medycyna, pielęgniarstwo, zdrowie publiczne itp.), słuchaczy studiów podyplomowych, pracowników służb socjalnych, ratowników medycznych, strażaków, policjantów, duchownych zaangażowanych w działalność interwencyjną, a także dla praktykujących psychologów i psychoterapeutów, pomagających klientom w stanach kryzysowych.

Dr hab. Dorota Kubacka-Jasiecka, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, psycholog kliniczny, kierownik Zakładu Psychologii Zdrowia i Interwencji Kryzysowej UJ; wieloletni specjalista regionalny i konsultant Nadzoru Krajowego w zakresie psychologii klinicznej, członek Rady ds Promocji Zdrowia Psychicznego przy MZiOS, współzałożyciel i wieloletni prezes Towarzystwa Interwencji Kryzysowej w Krakowie; organizator i kierownik pierwszego w Polsce studium podyplomowego z zakresu kryzysu i interwencji kryzysowej; redaktor naczelna czasopisma Sztuka Leczenia. Zainteresowania naukowe i ważniejsze publikacje dotyczą: zachowań agresywnych i autoagresywnych, w tym przemocy i problematyki suicydalnej, zmagania się ze stresem, psychologicznych uwarunkowań schorzeń somatycznych, szczególnie powiązanych z wzorem zachowania typu C, psychologii kryzysu i interwencji.

Przedstawiona praca jest jedyną tak komplementarną pracą w języku polskim. Jest to nowatorski podręcznik z zakresu psychologii kryzysu i interwencji kryzysowej.

Z recenzji prof. dr. hab. Zygfryda Juczyńskiego, Wyższa Szkoła Edukacji Zdrowotnej w Łodzi

Szeroko rozumiana psychologiczna interwencja w kryzysie jest i sądzę, że będzie coraz bardziej jednym z kluczowych zadań pomocy psychologicznej w ogóle. Współczesność, mimo wszelkich zdobyczy cywilizacyjnych [...], paradoksalnie niesie ze sobą bardzo dużo zagrożeń [...]. W tej sytuacji pojawienie się takiej propozycji wydawniczej jest w moim przekonaniu powodem do zadowolenia.

Z recenzji prof. dr. hab. Bogusława Borysa, Akademia Medyczna w Gdańsku


Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, ul. Pankiewicza 3, 00-696 Warszawa, tel. +48 22 21 32 702, fax +48 22 21 32 876