Strona główna / WAIP / Nowości / Cyfrowa dorosłość. Jak pokolenie sieci zmienia nasz świat

Cyfrowa dorosłość. Jak pokolenie sieci zmienia nasz świat

Cyfrowa dorosłość
Don Tapscott
Liczba stron: 540
Oprawa: miękka
Format: 148x210 mm
Data publikacji: marzec 2010
Wydanie:
ISBN: 978-83-61408-96-3

cena: 49,00 zł
43,12 zł

Żyjemy w niezwykłych czasach - po raz pierwszy w historii ludzkości pokolenie, które dopiero wkracza w dorosłość, może nas nauczyć, jak przygotować świat na przyszłe wyzwania. Wierzę, że jeśli będziemy ich uważnie słuchać i włączać w nasze działania, kultura interakcji i współpracy, którą reprezentują, stanie się motorem napędowym rozwoju gospodarczego i społecznego, przygotuje naszą kurczącą się planetę na wejście w bezpieczną, sprawiedliwą i dostatnią przyszłość. Nauczymy się, jak sprawniej unikać niebezpieczeństw i lepiej radzić sobie z zagrożeniami, pojawiającymi się wraz z nadejściem nowego medium komunikacyjnego.

z Wprowadzenia

Don Tapscott, kanadyjski badacz internetu, światowy autorytet w zakresie strategii biznesowych, badacz wpływu nowych technologii informacyjnych na innowacyjność, najbardziej wpływowa postać nowych mediów od czasu Marshalla McLuchana, prezes nGenera Innovation Network, wykładowca kontraktowy w Katedrze Zarządzania na Joseph L. Rotman School of Management, University of Toronto. Autor i współautor wielu książek, m.in. Wikinomia. O globalnej współpracy, która zmienia wszystko (2006, wyd. pol. 2008) Growing Up Digital. The Rise of the Net Generation (1997), Gospodarka cyfrowa (1995, wyd. pol. 1998).

Czy mamy zatem - (przynajmniej w stolicy) naszą własną Net Generation? Sądzę, że tak, jakkolwiek jest ona ciągle jeszcze co nieco "wirtualna" albo przynajmniej niekompletna? Problemem wielu dorosłych (w tym zwłaszcza decydentów) jest u nas przede wszystkim niechęć do uczenia się.

ze Wstępu do wydania polskiego,

dr hab., prof. UW Barbara Fatyga, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych

Don Tapscott trafił w sedno. Musisz to przeczytać.

Richard Florida, autor Who?s Your City?, The Rise of the Creative Class

Pierwszy przewodnik po świecie pokolenia sieci przeznaczony zarówno dla jego mieszkańców, jak i dla turystów.

Nicholas Negroponte, założyciel i prezes fundacji One Laptop Per Child


Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, ul. Pankiewicza 3, 00-696 Warszawa, tel. +48 22 21 32 702, fax +48 22 21 32 876