Strona główna / O firmie / media o WAiP

media o WAiP

"Religia a internet" w Radio TOK FM

Religia a internet. O przenoszeniu religijnych granic do cyberprzestrzeni, książka Piotra Siudy, była głównym tematem audycji red. Jarosława Spychały, LEGO-LOGOS w Radio TOK FM nadanej 8 maja 2010r.

Lokalnie i w internecie - Sfera TV nadaje

26 stycznia (wtorek) o godz. 17.40 zapraszamy do obejrzenia w TV Sfera audycji Temat dnia.

Katarzyna Łuczyńska zaprosiła do studia: dra Tomasza Słupika z Instytutu Politologii UŚ, red. Aleksandrę Klich z Gazety Wyborczej, dr Elżbietę A. Sekułę ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i poruszy temat Po co Ślązakom potrzebny jest naród? Niebezpieczne związki między autonomią i nacjonalizmem.

"Nowa matka..." w "Charakterach"

Nowa matka, nowy ojciec, nowe dziecko. O nowym układzie sił w polskich rodzinach to najnowsza książka Małgorzaty Sikorskiej wydana przez WAiP w serii "Seksualia".

Kultura cyfrowa

(...) wyraża się nie tylko w postaci tekstu językowego, lecz także tekstu jakim jest kod programistyczny definiujący pracę interfejsu. To fragment z bloga Edwina Bendyka, który pisząc o przyszłości książki, literatury i tekstu powołuje się na pierwszy tom naszej publikacji Tekst (w) sieci pod redakcją Danuty Ulickiej.

L. Lessig "Remiks", czyli wojna o prawa autorskie - już wkrótce dyskusja

Remiks. Aby sztuka i biznes rozkwitały w hybrydowej gospodarce - najnowsza książka Lawrence Lessiga już w księgarniach.

Wkrótce odbędzie się dyskusja poświęcona wojnie o prawa autorskie, do której zaproszenie już przyjęli red. Edwin Bendyk ("Polityka") i red. Łukasz Gołębiewski ("Biblioteka Analiz").

Wszystkich chętnych prosimy o zgłaszanie udziału przez wysyłanie e-mail pod adres promocja@waip.com.pl. Pierwsze pięć osób, które przyślą zgłoszenia nagrodzimy książkami. Nagrody zostaną wręczone w czasie spotkania. A wszystkich indywidualnie poinformujemy o szczegółach spotkania.

"Michael Jackson jako bohater mityczny" w "Polish News"

"Nasz" "Michael Jackson jako bohater mityczny" Anety Ostaszewskiej został miło przyjęty przez czytelników chicagowskiego czasopisma "Poilsh News".

Nasz "Michael Jackson..." w Kurierze Ateńskim

W wydawanym w Grecji "Kurierze Ateńskim" (nr 689) opublikowano pierwszą część fragmentów książki "Michael Jackson jako bohater mityczny. Perspektywa antropologiczna".

"Ryzyko strategiczne" w Gazecie Bankowej

Wkrótce nakładem Wydawnictw Akademickich i Profesjonalnych i Akademii Leona Koźmińskiego zostanie wydana książka "Ryzyko strategiczne. Podstawy zarządzania ryzykiem", której autorem jest Aswath Damodaran. Już ukazują się pierwsze recenzje. Zapraszamy do lektury Gazety Bankowej

"Profesor Bauman i poznańscy Żydzi"

Spotkania organizowane przez Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne cieszą się dużym zainteresowaniem. Osoby w nich uczestniczące należą do elit inteligencji.


Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne, ul. Pankiewicza 3, 00-696 Warszawa, tel. +48 22 21 32 702, fax +48 22 21 32 876